Pal-tänava poisid

 

Teose analüüs

TÄISKASVANULIKKUS
AU KOOLI  PROBLEEMID
PROBLEEMID
USTAVUS HOOLIMINE
LAPSELIKKUS LUGUPIDAMINE
VÄGIVALD

 

Ajalooline taust:

  • Ungari ei olnud teose toimumise ajal vaba, vaid Austria võimu all. Oli tekkinud Austria- Ungari kuningriik.
  • Austria keiser oli samal ajal Ungari kuningaks. Krunt tähendas poistele Ungari kuningriiki.
  • Poisid võitlesid kaudses tähenduses oma kodumaa vabaduse eest.
  • Kui lõpuks hakatakse krundile ehitama, siis see tähendab, et Ungari ei saa veel vabaks.
  • Ungari saab vabariigiks 1918. aastal, teose tegevus toimub 19. sajandi lõpus.

 

 Peategelased

 

Boka iseloomustus

Boka oli 14 aastane poiss ja tema näos oli veel vähe mehelikkust. Kui Boka avas suu, et rääkida siis teenis ta tublisti paar aastat juurde. Tema hääl oli tasane, sügav ja tõsine ning mis ta ütles oli samataoline kui ta hääl. Ta rääkis harva rumalusi ja koerustükkidest ta osa ei võtnud. Väiksematesse tülidesse ei seganud ta kunagi vahele, isegi kui teda vahekohtunikuks kutsuti. Ta oli juba selgeks saanud, et üks pool jääb ikkagi kaotajaks ja kogu kaotaja viha sihitakse kohtuniku poole. Kui oli aga suurem tüli, proovis Boka rahu sobitada. Boka oli tark poiss ja oli ausa mehe eest alati väljas.

Nemecseki iseloomustus

Nemecsek oli väikest kasvu valgepäine poiss. Ta oli alguses arg poiss kuid järjest rohkem leidis ta endas julgust. Nemecsek oli väga kohusetundlik ja oskas tunda rõõmu selle üle mis tal oli. Ta kippus vahel liialdama, aga sai kohe aru, et oli valetanud. Ta kannatas kõik piinad ära, et teenida kaaslaste austust tema vastu. Ta ei jätnud sõpru isegi nende viimases võitluses, kuigi sõber oli talle vaid Boka. Teised poisid ei hoolinud väiksest Nemecsekist üldse.

 

Feri Atsi iseloomustus

Feri Ats oli nägus, laiade õlgadega, päevitunud näoga poiss. Punane särk sobis talle väga hästi. Feri Ats oli julge ja karm pealik. Talle ei meeldinud kui keegi võitis ebaausalt. Ta tahtis, et kõik käiks reeglite järgi. Feri Ats hoolis teistest ega mõelnud ainult enda peale. Tal oli väga tugev hääl ja tänu sellele said kõik aru mis nende ülesanne on. Ta nõudis teistelt korda ja reeglite täitmist ja tegi ise sama.

 

Kasutatud kirjandus: F. Molnar “Pal-tänava poisid”