Eesti keele õpe välismaal elavale õpilasele riikliku õppekava kohaselt
Miksikese koduõpetaja teenus pakub süsteemset eesti keele õpet [17-10]
Võistlused
Detsembrikuu võistlused Keele- ja Teadusmiksis ning Minu Miksikeses! [01-12]
9. jaanuarini on avatud võistlused jõulude, rahvakalendri, õigekirja ja keemiliste elementide kohta! Osale Sinagi!
UUS VÕISTLUS - aastalõpu viktoriinid [29-11]
AASTALÕPU VIKTORIINID on avatud kõigile Miksikese kasutajatele, aga võistluses arvesse lähevad ainult õige klassi õpilaste tulemused. Võistlustööd asuvad: Avaleht - Viktoriinid. Viktoriinid on avatud 28. detsembrini. Auhinnad loosime.
2016/2017. õa VÕISTUMIKSI võistluste I ETAPP on avatud 28. veebruarini! [27-11]
Alates 3. okt on Minu Miksikeses avatud Võistumiksi võistluste I etapp. Võistlused on avatud 1.-9. klassile. Kokku on selle aasta I etapis 103 võistlustööd. Osaleda saab indiv ja klassiti. Parimatele auhinnad! Rohkem infot leiad siit !
Uued Arengukoostöö Programmi projekti võistlused! Osale Sinagi! [26-11]
22. detsembrini on avatud viktoriin "AMETID", mille leiate viktoriinide lehelt või siit. 1. detsembrini on Teadusmiksis avatud  "Kas tunned ameteid?"  võistlus. Osalemiseks tuleb Miksikesse sisse logida.
"Viktoriinivabriku" projekti viktoriinid on lõppenud! [25-11]
Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna haridusliku lõimumise programmi kaasrahastatud projekti "Viktoriinivabrik" raames koostasid projektis osalevad õpilased kaks viktoriini, mis olid avatud 11.10-25.11.  Fotod leiab siit. Osalejaid oli kokku 899. 25. nov said projektis osalevad koolid jälle kokku ning selle raames loositi välja ka viktoriinide auhindade võitjad. Loositud numbriteks olid jalgpalli viktoriinis 69, 133 ja 153 ning tähtpäevade viktoriinis 123, 146 ja 142. Täname kõiki osalejaid ja juhendajaid! Üldises edetabelis olid nendel kohtadel kaurkajar (Jüri Gümn), grether (Vinni-Pajusti G), CR7BEST2016 (Tallinnast, 4. kl), hedgehog9 (Lasnamäe Vene G), juuni11 (Tabasalu G) ja laherand (Vinni-Pajusti G). Auhinnaks on 15-eur kinkekaardid.
Tutvu Arengukoostöö Programmi projekti "Maailmaharidus põhikooli tundides" õppematerjalide komplektiga! [04-11]
KOMPLEKTIS  käsitletakse erinevaid maailmahariduse teemasid ning lähtutakse riiklikust õppekavast. Komplekti teemad on seotud teiste ainekavade ja läbivate teemadega. Autoriks on Ülle Säälik  ja retsensendiks Reet Pudan. Palume komplektiga tutvuda ning seda ka oma töös kasutada!
Pranglimine
PRANGLIMISE II ETAPP ON LEMMIK-KOLMEVÕISTLUS [29-11]
Oskajad 28. november – 16. detsember kella 17.00-ni; Suured 12. detsember – 13. jaanuar kella 17.00-ni; Sirgujad  9. jaanuar – 27. jaanuar kella 17.00-ni. I etapi diplomid on Pranglimise lehel.
Onkontid
Onkontides osalemise auhind [14-11]
Miksike loosib kord kuus välja 10-eurot, kõigi nende õpetajate vahel, kelle õpilased on selleks ajaks osa võtnud vähemalt ühest online kontrolltööst. Oktoobrikuus osalejatest naeratas loosiõnn Mustjala Lasteaed-Põhikooli õpetajale Kristiina Paunelile  Õnnitleme!
Uued onkontid [15-10]
Oktoobris on lisandunud 3. ja 8. klassi matemaatika onkontid.
Teated
Tutvu silbitamise programmiga, mida saab ka nutitelefonis kasutada! [25-10]
Kaido Nikkolo on loonud SILBITAMISE programmi ja palub kõigil seda testida. Programm aitab paremini silbitamise reegleid ja liitsõnu mõista. Programmis ei pea silbitama ainult ühte sõna korraga, "copy-paste" saab teha korraga kuni 5000 kirjamärgiga. Programmi võib levitada, aga mitte muudetud kujul! Html-faili saab vajadusel ka telefoni salvestada ja seal avada (5 KB). Tagasiside:  hyljes@gmail.com  
Uurimistöö pranglimisest! [04-04]
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Helis Ojala tegi uurimistöö pranglimisest . Pranglijad, tutvuge teiegi!
Tellimine - aet@miksike.ee - 56900661   Hinnakiri.   Miksikese pranglimise mobiiliäpp Lae alla Miksikese pranglimise äpp! mobiiliäpp! Haridusest (ootame koolidelt uudiseid) Ühisgümnaasiumi õpilased ja õpetajad käisid Sloveenias [02-12]
6.–12. novembril viibis Pärnu ühisgümnaasiumi delegatsioon Erasmus+ projekti "Education au patrimoinevialesparcours de santé" ("Kultuuripärandiga tutvumine õppe- ja terviseradade abil") raames lähetusel Sloveenias Krško linnas. See oli projekti esimene välisreis. Kohtumist korraldas kohalik IT-kallakuga kool nimega Šolski center Krško-Sevnica. Selle juures tegutseb kutsekool, kus õpetatakse metalli-, elektri- ja puutöid, koolitatakse juuksureid ja kosmeetikuid. Peale sloveenide ja eestlaste osalevad projektis kool Itaaliast Sitsiiliast, Prantsusmaa koosseisu kuuluvalt Martinique’i saarelt ja Portugali lõunaosast.

Õpetaja ootab väärilist tasu [01-12]
Uus valitsuskoalitsioon on lubanud tõsta õpetajate palka 120 protsendini riigi keskmisest. Enne eelmisi valimisi lubasid sama kõik erakonnad, kuid varsti loobusid. Nii hakkaski õpetaja palk Eesti keskmise suhtes taas langema. Paratamatult tuletab õpetaja praegune palk meelde 40 aasta tagust aega, kui mina kooli tööle läksin. Mulle kui noorele õpetajale usaldati esimesel tööaastal ainult normkoormusega ette nähtud 18 õppetundi. Pere kasvas ja et ots otsaga kokku tulla, töötasin õhtuti mitme võistkonna treenerina ja suvevaheajal maaparanduses drenaažitegijana. Nii mitu aastat järjest. Minu Miksikese kirjeldus Tellimise info 2016/2017. õppeaastal [15-10]
Minu Miksikese ja/või pranglimise eest saavad tasuda nii omavalitsused, koolid kui üksikkasutajad. Paketid on koolile/kasutajale avatud alates tellimise päevast kuni 1. septembrini 2017 . Koolitusinfo Miksikese koolituste hinnakiri 2016/17 [01-10]
  Miksikese kontor - Tel: 7422550 info@miksike.ee Miksikese kontori aadress: Oa 33-3, Tartu, 51008, Eesti