Võistlused
Uued võistlused Keele- ja Teadusmiksis ning Minu Miksikeses! [13-04]
16. aprillini on avatud võistlused emakeelepäeva, munadepühade ja murdesõnade kohta! Osale Sinagi!
VÕISTUMIKS 2017/2018 I etapp on lõppenud! II etapp algab 26. märtsil! [18-03]
I etapp oli avatud 22. veebruarini (17.00). I etapis polnud katsete arv piiratud! Kokku oli 1.-9. klassile avatud 104 erinevat harjutust! Võistumiksi leiad Minu Miksikese lehelt!  Auhinnalaua katavad kaardi- ja lauamängude kirjastused  Dada FUN  ja  Loovhoog ,   kes pakuvad erinevaid toredaid võimalusi vaba aja veetmiseks. On mänge kogu perele, noortele, lastele. Tegu on Eesti ettevõtetega, kes loovad ise ja eestindavad erinevaid meelelahutuslikke ja õpetlikke mänge. Dada FUN toodetega saab tutvuda siit:  lauamängud tegevuskaardid raamatud .
Osale viktoriinis "Exploring South America"! [27-02]
Tegemist on ingliskeelse viktoriiniga, kus küsimused on esitatud videotena. Vastamiseks on aega 60 minutit.  Viktoriin  on avatud 2. maini (12.00) ja selle leiad viktoriinide lehelt! Pane end proovile!
24. veebruaril sai Eesti Vabariik 100-aastaseks! Osale viktoriinis! [20-02]
Palju õnne! "EV100" VIKTORIINI leiad viktoriinide lehelt . Viktoriin on avatud 2. aprillini!
Pranglimine
Rahvusvaheline finaal toimub 28. aprillil Lvivis. [19-03]
Vabariiklik finaal toimus Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis.    Pranglimises jagas auhindu ka LOOVHOOG. Pranglimis eeelvõistlusel osales 6002 sirgujat, 5174 oskajat, 1512 neidu ja 1469 noormeest, kokku 14152 võistlejat 
Onkontid
Onkontid 2016-2017 õppeaastal [08-06]
Minu Miksikeses oli üleval 811 onkonti, mida tehti õppeaasta jooksul 96 529 korda. Keskmiselt sooritas iga tööd 119 õpilast. Kõige rohkem tehti 3. klassi loodusõpetuse onkonti "Loomad" - 562 sooritust.
Minu Miksikese kirjeldus
Tellimise info 2017/2018. õppeaastal [15-09]
Minu Miksikese ja/või pranglimise eest saavad tasuda nii omavalitsused, koolid kui üksikkasutajad. Paketid on koolile/kasutajale avatud alates tellimise päevast kuni 30. augustini  2018 .
Tellimine - aet@miksike.ee - 56900661   Hinnakiri.   Miksikese pranglimise mobiiliäpp Lae alla Miksikese pranglimise äpp! mobiiliäpp! Miksikese Koduõpetaja eesti keele õpe Haridusest (ootame koolidelt uudiseid) Eesti õpetaja koolitab Mondo toel Ukraina kolleege [23-03]
15. märtsil algas Ukrainas maailmahariduse ja inimõiguste koolitus Luganski oblasti õpetajatele. Koolitus algab Kiievis ja jätkub Tšernigivis ning kestab kokku neli päeva. Eesti kogemusi annab edasi Tallinna Pae gümnaasiumi õpetaja Pavel Alonov, kes tutvustab MTÜ Mondo koostatud materjalide põhjal ukrainlastele maailmakodanikuhariduse meetodeid. Pavel Alonov osaleb Ukrainas koolitajana juba kolmandat korda. „Põhjuseid, miks tulen Ukrainasse koolitama, on mitmeid. Eelmised kaks korda olid väga meeldivad ning õpetajad mõtlesid aktiivselt kaasa ja analüüsisid kriitiliselt seda, mida pakkusin. Samas soovin ennast õpetajana tuttavast koolikontekstist välja rebida ja uude olukorda panna. Koolituspäeval annan edasi kõike seda, mida ise ühiskonna- ja maailmakodanikuhariduse tundides teen, alustades haridusfilosoofiast ja lõpetades akiivõppemeetodite läbimänguga, kus teemadeks on tolerantsus, põgenikekriis ja inimõigused,” rääkis ta.

Töökasvatus kui õppimise ja kasvatuse vältimatu osa [22-03]
Töökasvatus kombineerituna võimalusega ise otsustada on vastutustunde kujunemise alus, mida tänapäeva elus kipub väheks jääma. Pedagoogikateadlased võiksid sellele oluliselt rohkem tähelepanu osutada. Lugesin hiljuti doktoritööd, milles käsitleti muuhulgas kasvatus- ja õppesüsteemi muutumist õpetajakeskselt õppijakeskseks. Niisugune üleminek oli tsentraliseeritud majandusmudeli asendumisel turumajandusega paratamatu. Väidetavasti eelistab osa õpetajaid endiselt õpetajakeskset lähenemist õppijakesksele. Kuna uuringud seda kinnitavad, tuleb sellega nõustuda. Nimetatud doktoritööd lugedes leidsin end meenutamas oma minevikku. Eks tagasivaates on ikka kergem toimunut hinnata ja ajastuid võrrelda. Minu kooliaeg algas aasta enne Stalini surma, 1952. aastal. Keskhariduse sain lõplikult kätte pärast Tallinna polütehnikumi lõpetamist 1964. aastal. Nõnda on mul isiklik kogemus tolle (neetud) nõukaaja haridus- ja kasvatussüsteemist. Muidugi ei ole see õpetaja vaade, sest olin nood aastad vaid õpilase rollis. Ehkki hiljem, juba ülikooliõpingute perioodil õpetasin lühikest aega ka koolis, jäi see kogemus siiski pinnapealseks. Miksikese kontor - Tel: 7422550 info@miksike.ee Miksikese kontori aadress: Oa 33-3, Tartu, 51008, Eesti