Võistlused
Suvised võistlused Keele- ja Teadusmiksis ning Minu Miksikeses! [23-05]
1. septembrini on avatud uued võistlused suve, ilma, häälikute ja rahvaluule kohta! Osale Sinagi!
Let`s discover the world together! [21-05]
Kutsume 2.-11. kl õpilasi osa võtma RAHVUSVAHELISE VIDEOVIKTORIINI loomisest! Osalejateks on Eesti, Gruusia ja Ukraina koolid. Osalemiseks tuleb teha video (nt mobiiliga) ühest huvitavast paigast, mida külastatakse ning kirja tuleb panna ka küsimus (ingl k) selle koha kohta. Nii valmibki videoviktoriin, mida hakatakse ühiselt lahendama Eestis, Ukrainas ja Gruusias. Küsimuste loomiseks on aega 21. septembrini 2018.
Aastalõpu viktoriinide võitjad on selgunud! [21-05]
Aastalõpu viktoriinid olid avatud 20. maini. Kokku lahendati viktoriine 806 korral. Täname kõiki osalejaid! Auhinnasaajad on selgunud!
VÕISTUMIKS 2017/2018 on lõppenud! [15-05]
Kokku osales käesoleval õppeaastal võistlustes 2012 õpilast. Täname kõiki osalejaid ja õpetajaid, kes lapsi võistlema suunasid! Auhinnalaua katsid kaardi- ja lauamängude kirjastused Dada FUN ja Loovhoog, kes pakuvad erinevaid toredaid võimalusi vaba aja veetmiseks. On mänge kogu perele, noortele, lastele. Tegu on Eesti ettevõtetega, kes loovad ise ja eestindavad erinevaid meelelahutuslikke ja õpetlikke mänge. Dada FUN toodetega saab tutvuda siit: lauamängudtegevuskaardidraamatud.
Onkontid
Onkontid 2016-2017 õppeaastal [08-06]
Minu Miksikeses oli üleval 811 onkonti, mida tehti õppeaasta jooksul 96 529 korda. Keskmiselt sooritas iga tööd 119 õpilast. Kõige rohkem tehti 3. klassi loodusõpetuse onkonti "Loomad" - 562 sooritust.
Minu Miksikese kirjeldus
Tellimise info 2017/2018. õppeaastal [15-09]
Minu Miksikese ja/või pranglimise eest saavad tasuda nii omavalitsused, koolid kui üksikkasutajad. Paketid on koolile/kasutajale avatud alates tellimise päevast kuni 30. augustini  2018 .
Tellimine - aet@miksike.ee - 56900661   Hinnakiri.   Miksikese pranglimise mobiiliäpp Lae alla Miksikese pranglimise äpp! mobiiliäpp! Miksikese Koduõpetaja eesti keele õpe Haridusest (ootame koolidelt uudiseid) Unistuste koolimaja [24-05]
Meie koolimajade arhitektuur pärsib uue õpikäsituse rakendamist. Sellist mõnevõrra ootamatut mõtet toonitati 10. mail kooliarhitektuuri konverentsil. Kõik nõukogude aja koolimajad soovitati ümber ehitada, mõned soovitati ka uude kohta kolida. Näiteks öeldi, et Pärnu riigigümnaasium asub kesklinnast kolme-nelja kilomeetri kaugusel ja linnasüda jääb inimestest selle võrra tühjemaks. Asukoht on muidugi lõputu vaidluse teema, sest alati on tahetud koolimaja ka metsatuka roheluses näha. Mäletan, kuidas Paides marssisid laste massid hommikuti mööda mahajäetud raudteevalli linnast välja uude ja moodsasse koolimajja. Praegu kogub rahvas Rakveres allkirju, et uus riigigümnaasium südalinna ei tuleks. Samas on Tallinnas just kesklinna koolid kõige populaarsemad.

#õppidasaabkoolis [23-05]
Eesti haridusmaastikul on minister Mailis Repsi eestvedamisel alanud arutelu kodustest töödest. Olen selle teema tõstatamise julguse eest ministrile väga tänulik. Koduste tööde maht peab kindlasti vähenema ja nende olemus ning põhjendatus muutuma, juhul kui nad üldse vajalikud on … Samas olen veendunud, et see on meie haridusvõrrandis vaid ühe muutujaga tegelemine. Kui õppimist jääb väga palju koju, peaks esmalt uurima, mis takistab õppimist koolis – mis toimub innustava muutunud õpikäsituse ja aegunud igapäevaste kodutööde vahel? Miksikese kontor - Tel: 7422550 info@miksike.ee Miksikese kontori aadress: Oa 33-3, Tartu, 51008, Eesti