Võistlused
Detsembrikuu võistlused Keele- ja Teadusmiksis ning Minu Miksikeses! [08-12]
9. jaanuarini on avatud võistlused jõulukommete ja erinevate riikide traditsioonide kohta! Osale Sinagi!
Viktoriinid "Sügis linnas ja maal" ning "Sügisene viktoriin 1. klassile" on lõppenud! [03-12]
Viktoriinid "Sügis linnas ja maal" ning "Sügisene viktoriin 1. kl" koostasid Jekaterina Korolko ja Maria Kazak Narva Vanalinna Riigikoolist ja need olid avatud 6.-30.11. Täname kõiki osalejaid! Tunnistused leiate nime peale vajutades.
VÕISTUMIKS 2017/2018 I etapp on avatud 22. veebruarini! [01-12]
I etapp on avatud 22. veebruarini (17.00). I etapis pole katsete arv piiratud! Kokku on 1.-9. klassile avatud 104 erinevat harjutust! Võistumiksi leiad Minu Miksikese lehelt!
Lõppes rahvusvaheline viktoriin Eesti, Läti, Gruusia ja Ukraina koolidele! [01-12]
19.10 - 30.11 (17.00) toimus Miksikeses rahvusvaheline viktoriin "Facts about Estonia, Latvia, Georgia and Ukraine". Täname kõiki osalejaid! Auhinnalaua katsid kaardi- ja lauamängude kirjastused Dada FUN ja Loovhoog. Võitjate info ja tunnistused leiad siit!
Informaatikaviktoriin KOBRAS [06-11]
 Informaatikaviktoriin Kobras I voor toimub 6.-17. november 2017 kella 17.00-ni. Viktoriin viiakse läbi kolmes vanuserühmas: benjaminid (kuni 8. klass), juuniorid (9.-10. klass) ja seeniorid (11.-12. klass).  Enne lahendamist on vaja õpetajal registreerida endale õpetaja konto ja õpilastel õpilaste konto. Kui kontod on juba olemas, siis uuesti kontosid looma ei pea.
Pranglimine
Pranglimise II etapp [28-11]
 Sirgujate (1.-3. klass) II etapp kestab  15. detsembrini  (kella 14.00-ni)
Onkontid
Onkontid 2016-2017 õppeaastal [08-06]
Minu Miksikeses oli üleval 811 onkonti, mida tehti õppeaasta jooksul 96 529 korda. Keskmiselt sooritas iga tööd 119 õpilast. Kõige rohkem tehti 3. klassi loodusõpetuse onkonti "Loomad" - 562 sooritust.
Minu Miksikese kirjeldus
Tellimise info 2017/2018. õppeaastal [15-09]
Minu Miksikese ja/või pranglimise eest saavad tasuda nii omavalitsused, koolid kui üksikkasutajad. Paketid on koolile/kasutajale avatud alates tellimise päevast kuni 30. augustini  2018 .
Tellimine - aet@miksike.ee - 56900661   Hinnakiri.   Miksikese pranglimise mobiiliäpp Lae alla Miksikese pranglimise äpp! mobiiliäpp! Miksikese Koduõpetaja eesti keele õpe Haridusest (ootame koolidelt uudiseid) Killuke Soomet keset Tallinna linna [14-12]
Tallinna soome koolis püütakse integreerida Soome ja Eesti hariduse parimaid külgi. Õpilastele lisab indu teadmine, et neil on eeldused saada seeläbi maailma tipptasemel haridus. Vähesed teavad, et Tallinnas on pakutud soomekeelset haridust juba mitu aastakümmet. „Oleme justkui pisike külakool keset linna,” tutvustab Tallinna soome kooli õpetaja Virge Sommer Kadriorus Vase tänaval asuvat haridusasutust. „Meil on väikesed liitklassid. See on tänapäeval üpris haruldane.” Veel mainib Virge Sommer oma kooli tutvustades, et tegelikult on Tallinna soome kool mitmekultuuriline – seal õpivad ennekõike muidugi soome, aga ka eesti ja vene päritolu lapsed. Viimastel aastatel on lisandunud õpilaste nimekirja Soomest naasnud eesti õpilasi. „Enamik meie kooli õpetajatest on soomlased, aga proovime võtta üle parema nii soome kui ka eesti koolist,” selgitab soome kooli eestlannast õpetaja.

Keegi ei tea, mis mul seal tundides toimub … [13-12]
Mida peaks Eesti koolijuht tegema teisiti? Istun direktori vastas iga-aastasel arenguvestlusel ega suuda vastata küsimusele „Kuidas sa tõestad, et arvestad õpilaste individuaalsust, arendad digipädevusi?”. Loomulikult ma teen seda, ma ei saaks ju muidu õpetaja olla, aga kuidas ma seda tõestan? Ütlen, et teen seda tõesti? Kas see on piisav tõestus? Või panen selle oma tööplaanidesse? Kirjutan tunnikirjeldusse? Ükski põhjendus ei näi piisavalt kaalukas. Ja siis saan ma aru: mu juht ei tunne mind. Keegi ei tea, mis minu tundides toimub – kuidas need on ette valmistatud, kui palju tööd olen teinud materjale koostades, kuidas mu tund on üles ehitatud, milliseid soojendusharjutusi ma kasutan, kuidas proovin tundi huvitavaks teha, kuidas ma üldpädevusi arendan, kuidas … Sest kui ma nüüd hästi järele mõtlen, ei ole keegi juhtkonnast viimase 5–6 aasta jooksul mu tundides käinud, ning enne sedagi sattus õppealajuhataja mu tundi vaid kord aastas. Miksikese kontor - Tel: 7422550 info@miksike.ee Miksikese kontori aadress: Oa 33-3, Tartu, 51008, Eesti