Harjutuse juurde tagasi

Korrapidaja kasutusjuhend

Näed enda ees küsimust ja sirges reas olevaid tühjasid kaste. Selle all on näha tähed, mis on vales järjekorras. Sinu ülesandeks on moodustada etteantud tähtedest õige vastus lehe ülaosas olevale küsimusele. Tähed tuleb hiirega lohistada tühjadesse kastidesse nii, et moodustuks küsimuse vastus. Korrapidajana pead tähed hiirega õiges järjekorras tühjadesse kastidesse lohistama. Kuid pead seda tegema nii ruttu, kui võimalik.

Kui lohistad tähe valesse kasti, siis hüppab täht väljakule tagasi ja sa kaotad teatud arv punkte.
Kui lohistad tähe õigesse kasti, siis saad teatud arv punkte juurde ja täht jääb paigale. Iga järgneva sõnaga saad punkte natuke rohkem juurde kui eelmisega.
Kui kõik tähed on õigetes kastides, siis on vastus käes ja sa näed uut sõna, koos uute segamini aetud tähtede riviga.

Ühes harjutuses on näha 55 suvalises järjekorras valitud küsimust. Kui esimene kolmandik mängust saab läbi, siis vahetab mänguväljak oma värvi (läheb siniseks). Kui viimane kolmandik mängust algab, siis läheb mänguväljak roheliseks. 5 sekundit enne mängu lõppu näeb mängija hoiatuseks punast väljakut.

Mäng lõpeb siis, kui ajalimiit on läbi (tavaliselt 2 minutit) või kui kõik küsimused on vastatud. Teenid täpselt nii palju punkte, kui kiire ja korralik sa selles mängus oled.