RIIETUMISSTIILID II

 

 

Eraldi on selline stiil nagu casual, mis kujutab endast kolme põhistiili kokkusobitamist. Moemaailmas on olemas ka retrostiil, XX sajandi 50-ndate, 60-ndate, 70-ndate stiil, avangardstiil, puritaanlik, Hiina, nahkstiil, hipi-, punkstiil, mootorratturistiil jt.

 

CASUAL-STIIL

On moeloojate poolt loodud seetõttu, et paljud inimesed eelistavad riietuses mitte üht, vaid mitut stiili. See tähendab, et sa võid panna selga sirge klassikalise seeliku ja sportliku džempri. Kuid peamine on see, et ei maksa oma garderoobis olevate riiete kokkusobitamisel liiale mina, sest muidu võib tulemus tobe välja näha.

 

RETROSTIIL

See stiil kujutab endast riietust, mida kanti 1920.-1930. aastail. Kleitide lõige on poolliibuv.

Iseloomulikud jooned - lõikejoon on allpool taljejoont, ümmargune kaelus, ühevärvilised või triibulised kangad, plissee, volangid ja rüüsid, õlgadel kaunistus - äravõetav passe laia kangariba või karusnaha näol, mitu rida pärleid, mille pikkus ulatus taljeni ja veidi madalamale.

Lisandid - kõikvõimalikud lillede või sulgedega kaunistatud väikesed kübarad, laia pehme äärega kübarad.

Jalatsid - mustad nahast või seemisnahast madala kontsaga kitsaste ninadega kingad, millel võisid olla rihmad või pandlad.

 

50.-60. AASTATE STIIL

Pikk liibuv kleit või kostüüm või kitsa pihiku ja allapoole põlvi ulatuva koheva seelikuosaga, läbilõikega kleit. Mitmesugused kunstkarusnahad; läikiva, sillerdava prokaadi, atlassi ja šifooni laialdane kasutamine.

Lisandid - pikad sõrmikud sügava väljalõikega kleitide jaoks, lamedad käekotid.

Terava nina ja tikkkontsaga jalatsid.

 

70. AASTATE STIIL

Allapoole laienevad vestid, kleidid, ülaltpoolt kitsaste ja altpoolt laiade käistega pluusid, V-kujuline kaelus, alt laienevad püksid. Sel ajal olid moes platvormjalatsid.

 

AVANGARDSTIIL

Erineva stiili riiete kokkusobitamine. Peamine, kuidas endale avangardstiilis kostüümi luua, on juhinduda reeglist: näha välja võimalikult ekstravagantne ja eriskummaline. Selleks, et seda tingimust täita, peab riietuma nii, et erinevad riietusesemed oleksid erinevatest stiilidest, kangastest, mis sobiksid originaalselt kokku oma värvilt ja töötluselt. Näiteks pikk tumelilla šifoonseelik ja oranž kunstkarusnahast jakk, must punane top, jalas veidi klassikalised kõrge kontsaga musta värvi libikud, üle õla rippumas punane sportlik ranitsake.

 

PURITAANLIK STIIL

Lõike lihtsus ja ühevärviliste kangaste kasutamine - must, pruun, sinine, mitmes toonis hall. Kaunistatakse metallnööpide ja pannaldega.

Jalatsid ja lisandid on samuti äärmiselt lihtsad ja silmapaistmatud.

 

HIINA STIIL

Lihtne, elegantne, korrates pehmelt figuuri kontuure. Suur tähtsus on õmmeldava materjali kvaliteedil ja värvil. Hiina riietusest on laenatud väike püstkrae ja asümmeetriline kinnis.

Värvid - puhas valge, smaragdroheline, lillakasroosa, vaarikapunane, must.

 

NAHKSTIIL

Värvid - must, harvem teised. Kõikvõimalikud mudelid nahast: sirged või alt laienevad püksid või jakid, mis on lühikesed, keskmise pikkusega või pikad; erineva pikkuse ja tegumoega pihikseelikud ja kleidid.

Kaunistamiseks kasutatakse metallnööpe ja tõmblukke, naha värviga sobivaid tugevast pitsist vahetükke.

 

MOOTORRATTURISTIIL

Musta värvi kitsad teksad või nahkpüksid, must särgik või valge T-särk, mustast nahast lühike vest või jope.

Kaunistused hõbedast: nööbid, pandlad, tõmblukud, ketid.

Peas - must-valge rätik.

Jalatsid ainult musta värvi.

 

HIPISTIIL

Helesinised kulunud teksad, pärlitest punutud käenöörikeste rohkus, ruudulised särgid, helesinised kulunud teksajakid, teksariidest või värvimata linasest riidest õmmeldud ristkülikukujuline pika sangaga ja narmastega kott.

 

PUNKSTIIL

Lihtne riietus (teksad, jakid, särgikud, T-särgid), mis näeb tublisti kulunud välja. Sama võib öelda ka jalatsite ja lisandite kohta.

 

KASUTATUD KIRJANDUS

*Õpi ennast tundma. “Mina ja minu saladused”

 

 

EVELIN VIKS