Margus Lepa                 

 

  

Margus Lepa on sündinud 7. oktoobril 1953 Tallinnas Pelgulinnas. Seal elas ta kuni 1957. aastani. Edasi kolis pere kesklinna, aga 1980.a. olümpia auks tehti seal remont ja neid suunati hoopis Lasnamäele. Elanud on Margus peamiselt Tallinnas, aga armee ajal elas Venemaal. Ema - Astrid Lepa, Isa - Harry Vilpart.

Margus õppis Tallinna 2. Keskkoolis (endine ja praegune Reaalkool) 10 aastat, siis läks ta Tallinna Muusikakooli ja paralleelselt sellega käis ta Tallinna Kaugõppe Keskkoolis.

Margus: ”Mul pole lemmikaineid kunagi olnud. Arusaadavamad olid need ained, mida ka praktikas rakendada sai. Mis puutub kirjandusse, siis 14. eluaastaks oli mul praktiliselt kogu eestikeelne maailmaklassika loetud, aga koolis õpetati lisaks sellele tõrjuvalt suhtuma kohustuslikku kirjandusse. Olen jätkuvalt veendunud, et ka kohustuslikul kirjandusel peab olema eluga mingigi praktiline side; J. Liivi "Vari" äratab minus endiselt õudust, kuigi ega teosel - minu vaevuses vaadatult - viga ei ole. Lastele olen ikka soovitanud, et lugegu iga lõigu esimene ja viimane lause läbi, sellest aitab.”

Margus sattus ”Kevadesse”, ”Sügisesse” ja ”Tootsi pulma” niimoodi mängima, et režissöör Arvo Kruusement märkas Margust juhuslikult bussipeatuses ja sealt see algas. Aga esimese telerolli tegi ta juba 1957.a. Kõige rohkem on aga Margusele meeldinud mängida "Üle linna Vinskis" apteekrit. Margus: ”Ütleksin, et see oli elu ilusaim tööprotsess. Ja lausa hirmraskes eesti keeles, sõnasõnalise tekstiga. Ivo Eensaluga oli väga meeldiv koos töötada.”

Vaba aega on Margusel nii vähe, et eriti ei saagi millegagi tegeleda. 1978.a. alates pole suvel pausi olnud.

Küsisin talt, miks ta just raadiosse läks, miks mitte edasi ei mänginud ja ta vastas niimoodi: ”Filmis mängida võib iga tola, filmi teeb ju režissöör, aga katsu sa mängima pääseda! Mul ei ole selline iseloom, mis võimaldab pääsu filmidesse ja telesse.”

 

Kuulsaimad osatäitmised:

Jorh Aadniel Kiir, ”Kevade” (1969), ”Suvi” (1976), ”Sügis” (1990)

 

 

Allikad:

http://www.ekspress.ee

www.nommeraadio.info

Intervjuu Margus Lepaga