16.Korallrifid.

Tore oleks vaadata filmi korallmerest.

Elu korallmeres.
Korallid saavad kasvada vaid kuni 40 m sügavuses soojas vees (20-28 kraadi). Tingimuste muutudes korallid hukkuvad. Korallid on tillukesed, lubikojaga ümbritsetud koloonialised loomakesed troopilistes meredes.
Nad paljunevad pungumise teel, moodustades nii harunevaid korallpõõsaid. Altpoolt korallid surevad pidevalt , kuid nende lubikarkassid jäävad püsti ja moodustavad nii korallriffe, panku ja saari.
Korallpolüübid
Kuidas tekivad atollid.
Korallsaarte tekkimine

Elustik korallmeres.

Korallmeres elavad kalad on värvikirevad.
Nad kasutavad hoiatusvärvuseid või peidavad ennast varjevärvuste abil . Ohutud kalad püüavad välja näha ohtlike kalade moodi , triibud aitavad kaladel kiirelt varjuda.
Mitmed korallmere loomad meenutavad välimuselt taimi või teesklevad, et nad on korallid või merepõhi.
Igal kalal on oma tilluke territoorium korallide vahel, mida ta kaitseb, sest korallrifid on üleasustatud. Paljud kalakesed elavad seltsingutena.
Kuidas korallide vahel elavad loomad hangivad toitu?
Korallmere põhjas elavad karploomad,merisiilikud, meritähed, meriliiliad, kaheksajalg, seepia, kalmaar, merianemoon, merinelk, käsnad, hüdrad, jt.
Kaheksajalg

Käsitöö.

Korallkalade meisterdamine.
Plastiliinist korallmeri akvaariumisse.

Rühmatöö:Teeme plastiliinist igasuguseid korallmere asukaid ja paneme nad külili asetatud karbi põhjale. Karbi tagaseinale värvime taustaks merevee. Riputame papist tehtud kalad niidiga karpi rippuma.

Joonistused merepõhjast.

Emakeel.