Maa võimalikud ja oletatavad kokkupõrked komeetidega.

Mis juhtuks, kui komeet põrkaks kokku mõne planeediga? Kohutav pilt.
Et sellest aimu saada, küsi dinosaurustelt, sest arvatavasti põhjustas nende hukkumise komeet või asteroid, mis põrkas Maaga kokku 65 miljonit aastat tagasi.
Kokkupõrkele komeediga järgnes sündmuste jada – maavärinad, tõusulained ookeanis, ja temperatuuri jahenemine tolmupilve tõttu, mis varjutas päikesevalguse, ning paljude taimede hävimine. Kokkuvõttes viisidki need sündmused hävingule dinosaurused ja paljud teised loomad, kes sellel ajal Maal elasid.

1991 aastal avastasid teadlased hiiglasliku Chicxulumbi meteoriidikraatri (Yucatani poolsaarel), mis oli mattunud setete alla. Võibolla just dinosauruste ajal tabaski Maad mõni sama suur meteoriit.
Uurides Ameerikast leitud dinosauruste fossiile jõudis paleontoloog Peter Sheehan järeldusele, et dinosaurused elasid rõõmsalt oma tavapärast elu, kuni äkki tabas nende elupaiku mingi looduskatastroof ( näiteks Maa kokkupõrge komeediga), mis muutis väga kiiresti nende harjumuspärast elukeskkonda. Ta oletab, et see põhjustaski dinosauruste väljasuremise.
Kas ka meie eluajal võiks Maad tabada mõni komeet? Teadlased ütlevad, et see võimalus on väike, kuid keegi meist ei tea, millal jälle mõni komeet Päikesesüsteemi äärealadelt teele asub ja kuhu tema teekond viib.

Seni peame lootma vaid Maa atmosfäärile, milles enamik väiksemaid taevakehi ära põleb, jõudmata Maale.