LIHAVÕTTEPESA

Kõik lihavõttemunad tuuakse Lihavõttepesast. Kaugel - kaugel sügavas ja avaras orus on hiiglasuur roheline pesa.

Pesa servadel kükitab palju kanu; neid on seal küll rohelisi, siniseid, valgeid, kollaseid ja punaseid; musti, kirjusid, vöödilisi ja tähnilisi; istuvad külg külje kõrval reas, kõigil sabad sissepoole ja nokad väljapoole.

Pea kohal ripub aga taevast alla pikk köis, mille külge on kinnitatud ilus kollane rõngas. Rõnga peal kükitab suur kirju kukk. See lehvitab iga paari silmapilgu järel oma tiibu ja kireb - kikerikii-ii-ii!

Ja iga kord kui kukk laulab, muneb iga kana ühe ilusa värvilise suhkru-, sokolaadi- või martsipanimuna, selle järgi missugust värvi on kana ise.

Munad aga veerevad kõik alla pessa, kus on ootamas lumivalged ja helekollased lihavõttejänesed, kes need ilusti kokku korjavad ja korvidesse ning paunadesse pakivad.

Nii kestab see vahetpidamata: kukk kireb, kanad munevad, jänesed korjavad ja pakivad, kuni hiiglasuur pesa on mune täis. Ja siis ongi lihavõtted. Öösel enne munapühi võtavad jänkud oma munakandami kukile ja lippavad sellega alla maa peale. Iga maja jaoks on oma jänes, kes lastele mune viib.

Meie pere munapühad. - Tallinn: MINIKIRI, 1996. - Lk. 40.