Viiu Härm

Luuletaja Viiu Härm sündis 1944. aastal 3. juunil Tallinnas töölise tütrena. Õppis Tallinna 29. mittetäielikus keskkoolis ja Tallinna 7. keskkoolis. 1962-65 õppis ta TRK (Tallinna Riiklikus Konservatooriumis) lavakunstikateedris. Ta oli ENSV Riikliku Noorsooteatri näitleja, alates 1971. vabakutseline. 1970. aastal abiellus ta P. E. Rummoga. 1979 aastast Kirjanike Liidu liige.

1958. toimus tema esimene luuledebüüt ajalehes "Säde", hiljem ajakirjas "Noorus". Avaldanud luulekogusid "Pealkirjata", "Luuletusi, lugusid ja midagi ka Margareetast", "Valge vaikus", "Sina, jõgi".

Viiu Härm kirjutab kindlas värsimõõdus, enamasti riimilist nelikvärssi, kujundikeel on romantiline ja lihte. Aineks on südamlikud lapsepõlvemälestused, looduselamused, suhted pereringis. Peamised on ema ja lapse motiivid, oluline on ka vanaema kuju. Härm on koostanud ja esitanud näitlejana luuleprogramme "Kõik on ju ime", "Tuulelapsed". Samuti on ta koostanud arvukalt luulekavu raadiole, TV-le, kirjandusõhtutele. Lisaks on ta tõlkinud näidendeid vene ja inglise keelest. Härma enda luulet on tõlgitud ukraina, vene, leedu, läti, valgevene, moldaavia ja soome keelde.