LÄÄNE-VIRUMAA MIKSIKESE PRANGLIMINE 2010

                    

NB!!
MIKSIKESE PRANGLIMISE 2010 MAAKONDLIK FINAAL TOIMUB 
KADRINA KESKKOOLIS
31. märtsil.

Eesti Karikavõistluste finaal toimub reedel, 9 aprillil kell 11.00 Vinni-Pajusti Gümnaasiumis.
Koolis saab ka süüa - praad + magustoit + jook 25.- eest.
Palume teatada söögisoov ning võistkonna suurus hiljemalt kolmapäevaks, 7. aprilliks Kalevile (kalev@miksike.ee) või Kärdile (kart@miksike.ee
).


MIKSIKESE PRANGLIMISE 2010 RAHVUSVAHELINE FINAAL TOIMUB 24. APRILLIL RIIAS

 Pranglija ja õpetaja meelespea

 
ETAPPIDE AJAD:
 
I etapp                        12. jaanuar - 29.jaanuar (juhu-kolmevõistlus)
 
 1. etapi edetabelid             individuaalne (võistlusklassides)           klasside kokkuvõte         koolide kokkuvõte
 
1. etapil osales kokku 2028 võistlejat 16-st koolist:
sirgujaid 682, oskajaid 663, poisse-tüdrukuid 7.-9.klassini 478, neide-noormehi 166 (neidusid 96, noormehi 70), täiskasvanuid 39.
 
II etapp                      8. veebruar - 19. veebruar (juhu-kolmevõistlus)
2. etapi kokkuvõte              individuaalne               klassid               koolid
1. ja 2. etapi kokkuvõte       individuaalne               klassid               koolid

2. etapil osales kokku 2091 võistlejat 16-st koolist:
sirgujaid 672, oskajaid 696, poisse-tüdrukuid 7.-9.klassini 521, neide-noormehi 169 (neidusid 99, noormehi 70), täiskasvanuid 33.
 
 
III etapp                    1.märts - 12. märts (lemmik-kolmevõistlus)
 
3. etapil osales kokku 2071 võistlejat 16-st koolist:
sirgujaid 680, oskajaid 701, poisse-tüdrukuid 7.-9.klassini 501, neide-noormehi 163 (neidusid 96, noormehi 67), täiskasvanuid 26.
3. etapi kokkuvõte              individuaalne               klassid               koolid


KOLMEL ETAPIL KOKKU OSALES 2521 VÕISTLEJAT 16 KOOLIST:
SIRGUJAID 780, OSKAJAID 819, POISSE-TÜDRUKUID 7.-9.KLASSINI 649, NEIDE-NOORMEHI 227 JA TÄISKASVANUID 46.

KOLME ETAPI KOKKUVÕTTED:                INDIVIDUAALNE                   KLASSID                     KOOLID


EELVÕISTLUSTEL ON KOLM ETAPPI, IGAS ETAPIS VÕISTLUSAEG 20 MINUTIT. IGAL VÕISTLEJAL LÄHEB ARVESSE KAHE PAREMA ETAPI  TULEMUSED.
 
MAAKONDLIKUD ETAPIVÕISTLUSED:
MAAKONDLIKU INDIVIDUAALSE ARVESTUSE VÕISTLUSKLASSID (erineb vabariiklikust)
  • Sirgujad: kuni 3.klass (k.a.)
  • Oskajad: 4.- 6.klass
  • Poisid ja tüdrukud 7. - 9. klass
  • Neiud 10.- 12. klass
  • Noormehed 10. - 12. klass
  • Täiskasvanud (naised ja mehed)
LISAKS INDIVIDUAALSELE ARVESTUSELE OMA VÕISTLUSKLASSIS TOIMUB KA KLASSIDE- JA KOOLIDEVAHELINE VÕISTLUS:
  • KLASSIDE EDETABELITE ARVESTUSSE LÄHEB ÜHE KLASSI VIIE PAREMA VÕISTLEJA PUNKTIDE SUMMA;
  • KOOLIDE EDETABELITE ARVESTUSSE LÄHEB VIIE PAREMA VÕISTLEJA KOHAPUNKTIDE SUMMA

VABARIIKLIKU JA RAHVUSVAHELISE VÕISTLUSE VÕISTLUSKLASSID:
Sirgujad: 3. klass ja nooremad
Oskajad: 4. - 6. klass
Naised: 7. klass ja vanemad
Mehed: 7. klass ja vanemad

KOLMEVÕISTLUSTE REEGLID ALADE VALIKUL:
Sirgujad (1.-3. klass)
Alade grupid:
A: liitmine(Li)
B: lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü)
Kõik alad ainult naturaalarvude (N) väljakul.
Ei võistelda täisarvude (T) väljakul ega sprindi (S) stiilis.
 
Oskajad (4.-6. klass)
Alade grupid:
A: liitmine(Li), lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
B: korrutamine(Ko), jagamine(Ja), korru-jagamine(KJ)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü), juhutehe(Ju)
Kõik alad ainult naturaalarvude (N) väljakul, nii klassikalises (K) kui ka sprindi (S) stiilis.
Ei võistelda täisarvude (T) väljakul.
 

Kõik ülejäänud võistlusklassid
NB! Uuendus 2010. õppeaastaks: II etapil ehk juhu-kolmevõistlusel tuleb sel aastal üks ala kümnendmurdudega!

Alade grupid:
A: liitmine(Li), lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
B: korrutamine(Ko), jagamine(Ja), korru-jagamine(KJ)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü), juhutehe(Ju)
Alad on nii naturaalarvude (N) kui ka täisarvude (T) väljakul, 2. etapil üks ala kümnendmurdudega;  nii klassikalises (K) kui ka sprindi (S) stiilis.

Nii juhu- kui ka lemmik-kolmevõistluses valitakse
  • üks ala igast grupist
  • (alates oskajatest) üks ala sprindi, kaks klassikalises stiilis
  • (alates 7. klassist) üks kuni kaks ala täisarvude väljakul
MAAKONDLIK FINAAL(eelinfo)
Lääne-Virumaa pranglimise finaalvõistlus toimub Kadrina Keskkoolis. 
Finaali kutsutakse maakonna iga võistlusklassi  kuni 10 parimat.
Kohalikel finaalvõistlustel osalevad ka 5-liikmelised nende koolide ja/või tiimide võistkonnad, kes on eelvõistluste põhjal vabariiklikus pingereas 40 parema hulgas.
Kohalikele finaalvõistlustele kutsutakse osalema ka nende klasside 5-liikmelised võistkonnad, kes on eelvõistluste põhjal oma klassiastme arvestuses vabariigis 6-8 parema hulgas.
Finaalvõistlustel on kavas viievõistlus, aega 50 minutit. Alad allpool.
VIIEVÕISTLUSE ALAD 2009/2010:
Sirgujad  
 
Nat   Kl   Liitmine
Nat   Kl   Lahutamine
Nat   Kl   Liit-lahutamine
Nat   Kl   Võrdlemine
Nat   Kl   Lünkamine

 Oskajad  
 
Nat   Kl   Liitmine
Nat   Sprint   Lahutamine
Nat   Kl   Korrutamine
Nat   Kl   Jagamine
Nat   Kl   Lünkamine

 Vanakesed   
 
Km   Kl   Liitmine
Täis   Sprint   Lahutamine
Nat   Kl   Korrutamine
Täis  Sprint   Jagamine
Nat   Kl   Lünkamine
 
EESTI VÕISTKONDLIKUD KARIKAVÕISTLUSED toimuvad  aprillis .......................
Vabariiklikku finaali kutsutakse 16-20 parimat kooli või tiimi 5-liikmelist (kohal vähemalt 3 liiget!) võistkonda maakonna finaalide tulemuste põhjal.
Võisteldakse taas viievõistluses. Nii koolide-tiimide kui ka klasside võistluses lähevad arvesse kõigi 5 võistleja tulemused.
 
Eesti Karikavõistlustel  arvestatakse punkte:
Sirgujatele
Oskajatele
Neidudele ja naistele kui ühisele võistlusklassile.
Noormeestele ja meestele kui ühisele võistlusklassile.
Vabariiklik klasside võistlus on 9-le esimesele klassiastmele eraldi, 10.-12. klass võistlevad ühises arvestuses.
Punktiarvestused on analoogilised eelmise aasta punktisüsteemidega (iga tüüpi võistkonnal ja klassil lähevad kirja 5  parema võistleja tulemused)
Lisainfo:
Lemme Sulaoja lemme.sulaoja[ät]gmail.com